Dla młodzieży

Jako, że młodość z pewnością można utożsamiać z niezwykłym zapałem, radością, otwartością na nowości, i przede wszystkim z kreatywnością, zapraszamy Was do realizacji własnych pomysłów. Jeżeli macie w głowie jakiś ciekawy i mniej lub bardziej zwariowany plan działania, chcecie podzielić się z kimś swoją pasją, zgłoście się do nas! Na pewno pomożemy Wam w jego realizacji! Możecie też skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla Was!

Zrób z nami swoje podwórko na nowo!

„Zrób podwórko” to kilkuletni projekt Stowarzyszenia CAL dla dzieci i młodzieży z Grochowa i Kamionka. Razem z dzieciakami zbieramy oddolne pomysły na ożywienie ich najbliższego otoczenia, szukamy podwórkowych opowieści i uczymy się, jak działa miasto. Głównym elementem naszej wspólnej pracy jest znalezienie najważniejszych, z punktu widzenia uczestników projektu, elementów tożsamości, które charakteryzują ich podwórko i jego społeczność. Praca nad tożsamością wybranego miejsca będzie impulsem do pracy zespołowej nad zmianą otoczenia i stworzenia mini-projektu dla społeczności. W tym roku „robimy podwórka” z dzieciakami z ulicy Mińskiej i Grochowskiej.

Jak to działa?

Młodzi uczestnicy projektu, przy wsparciu animatorów i streetworkerów, opracowują w grupie pomysł na działanie, a następnie, dzięki udziałowi w serii warsztatów z doświadczonymi praktykami, rozwijają go. Dzieci i młodzież przeprowadzają także mini-diagnozę zasobów społeczności wśród swoich sąsiadów, która ułatwi im zaplanowanie realizacji pomysłu na podwórko i przydzielenie konkretnych zadań w tym procesie osobom dorosłym.

Co może być efektem projektu?

Realizacja pomysłów na działanie na podwórku może mieć różne formy: od niewielkich prac remontowych w obrębie klatek schodowych i infrastruktury podwórka (np. malowanie ścian), przez działanie artystyczne (np. pokaz taneczny, spektakl teatralny, mural, wystawa fotograficzna), realizację małej architektury (ławki, montaż huśtawek, biblioteka podwórkowa) czy zadbanie o podwórkowy trawnik.

Kontakt:

Ewelina Bartosik: koordynatorka merytoryczna i animatorka, ewelinab@cal.org.pl, 797 295 116 i Lena Chotkiewicz: koordynatorka projektu, lenach@cal.org.pl;

NAGŁÓWEK

Działanie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL realizowane jest w ramach Partnerstwa dla Dzieci Pragi-Południe.

 

 

 

ulotka_szkola_2015_1 ulotka_szkola_2015_2

 

Regulamin uczestnictwa