Seminarium „Wspólnotowy wymiar polityki mieszkaniowej w Warszawie”.

Wspólnotowy wymiar polityki mieszkaniowej w Warszawie

Jak życie społeczności sąsiedzkich jest powiązane z polityką mieszkaniową? Jaką rolę w polityce państwa powinno odgrywać mieszkalnictwo, aby warunki życia każdego człowieka były godne, bezpieczne i komfortowe?

Warszawskie Laboratorium Innowacji Lokalnych zaprasza na seminarium pt. „Wspólnotowy wymiar polityki mieszkaniowej w Warszawie”, które odbędzie się 27 grudnia w godz. 16:00-19:00 w Centrum Społecznym PACA (ul. Paca 40). Seminarium poświęcone będzie zagadnieniu powiązania polityki mieszkaniowej z życiem społeczności sąsiedzkich. Chcemy uchwycić kluczowe związki pomiędzy budowaniem/ remontowaniem kamienic a (od)budowaniem wspólnot lokalnych. Podczas debaty będziemy dyskutować co oznacza dziś „wspólnota mieszkaniowa”.

Kwestia mieszkaniowa stała się ostatnio jednym z najbardziej palącym tematów polityki miejskiej. W Polsce nie tylko polityka mieszkaniowa praktycznie nie istnieje, nie buduje się odpowiedniej do potrzeb ilości mieszkań komunalnych i socjalnych. W Warszawie podjęto działania programowe mające stworzyć spójny program mieszkaniowy „Mieszkania 2030”. Władze miasta zwracają uwagę, że nowa polityka mieszkaniowa to nie tylko wzrost liczby mieszkań, ale także podporządkowanie planowania przestrzennego, zarządzania miejskim zasobem nieruchomości i realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Planowane działania oparto na trzech filarach: inwestycjach mieszkaniowych, rewitalizacji i reformie czynszów.

Termin: 27 grudnia 2016 r. godz. 16:00-19:00

Miejsce: Centrum Społeczne PACA (ul. Paca 40)

Seminarium jest otwarte. Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa na adres: anitas@cal.org.pl do dnia 26 grudnia.

O Warszawskim Laboratorium Innowacji Lokalnych

Warszawskie Laboratorium Innowacji Lokalnych powołane w ramach „Warszawy Lokalnie” to rodzaj otwartego think tanku prowadzącego badania nad lokalnością w Warszawie, sieciującego ekspertów i praktyków tworzących swoisty „kolektyw wiedzy”. Ma ono na celu budowanie środowiska twórczego i uczącego się, które czerpie wiedzę z różnych źródeł: od badań naukowych po oddolne działania mieszkańców.  W ramach Laboratorium prowadzone są badania innowacji lokalnych w formie case studies działań lokalnych oraz badania w działaniu w społecznościach Warszawy. Wypracowana w ramach Laboratorium wiedza będzie miała charakter społeczny i publiczny, a jej wyniki publikowane będą corocznie w raportach Laboratorium oraz omawiane podczas otwartych sesji i seminariów.

Więcej informacji: www.warszawalokalnie.waw.pl

Projekt „Warszawa Lokalnie” współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

seminarium-27grudnia