Warsztaty z obsługi smartfonu dla seniorów

W dzisiejszych czasach prawie każdy aspekt naszego życia opiera się na korzystaniu z coraz szybciej rozwijającej się technologii. Umiejętność posługiwania się wielofunkcyjnym urządzeniem jakim jest smartfon jest niemalże niezbędna by czuć się pewnie we współczesnym świecie. Telefon komórkowy niezwykle szybko ewoluował w połączenie telefonu i komputera w jedno. Nie bez powodu smartfon w tłumaczeniu to właśnie „mądry telefon”.
Serdecznie zapraszamy zatem na warsztaty, w trakcie których posiądą Państwo umiejętność korzystania ze smartfonu. Odbywać się one będą w Miejscu Akcji Paca 40 w każdą środę w godz. 15.30 – 17.00. Przewidzianych jest 5 takich spotkań – od 27 lutego do 27 marca
Harmonogram:
I spotkanie 27.02: ogólne informacje o smartfonie i jego funkcjach; krótko o konfiguracji nowego urządzenia; omówienie podstawowych funkcji telefonu – czyli wykonywanie połączeń, książka kontaktów, pisanie wiadomości SMS i MMS
II spotkanie 6.03: Planowanie czasu: zegar, budzik, kalendarz. Dźwięk i obraz – czyli jak ustawić tapetę, wygaszacz ekranu, dzwonek itp. Obsługa aparatu i galeria zdjęć. Bezpieczeństwo i prywatność – blokada klawiatury. Jak korzystać z internetu – wyszukiwarka Google.
III spotkanie 13.03: Najbardziej przydatne aplikacje ułatwiające codzienne życie: Jakdojade.pl i mobileMPK (czyli jak sprawnie i bezproblemowo ustalać trasę poruszając się komunikacją miejską), OLX (świat ogłoszeń), aplikacje bankowe, YouTube i inne.
IV spotkanie 20.03: Social media – Facebook. Jest to bardzo szeroki temat, dlatego poświęcimy mu całe spotkanie. W przypadku zainteresowania także Instagram.
V spotkanie 27.03: Komunikatory np. Messenger, Skype. Założenie własnego adresu mailowego i aplikacja poczty internetowej.
Harmonogram jest elastyczny, jesteśmy gotowi go nieco zmodyfikować wedle Państwa zapotrzebowania oraz pomysłów
Warsztaty dedykowane są głównie dla seniorów, jednak mile widziani są wszyscy, którzy pragnęliby rozpocząć swoją przygodę ze smartfonem.
Na warsztaty obowiązkowo prosimy przynieść swój smartfon z systemem Android!
Zapisy: mailowe- zapisy@cal.org.pl, tel. 22 118 17 68, osobiste w Miejscu Akcji Paca.

Zapraszamy!