Aktywności

Działalność Miejsca Akcji Paca opiera się na zasadzie wzajemności. Przestrzeń jest otwarta na inicjatywy wszystkich mieszkańców i udostępniana bezpłatnie. Dzięki temu wszystkie wydarzenia bezpłatne i otwarte. Jedynym ograniczeniem jest dostępność miejsc.

Grafik aktualnych wydarzeń cyklicznych i jednorazowych dostępny w KALENDARZU 

Działamy w  obszarze: integracji sąsiedzkiej, aktywizacji społecznej

SĄSIEDZKOŚĆ | INTEGRACJA | AKTYWIZACJA

Spotkania Seniorek w kawiarni: spotkania dla aktywnych Seniorek, które podczas wspólnego gotowania dzielą się swoimi pasjami.
Piątki 10:00-13:00
(brak wolnych miejsc)

Spotkania grupy seniorskiej „Pitu pitu”: spotkania kawiarniane połączone z wymianą doświadczeń  na interesujące wszystkich tematy, planowanie wspólnych działań.
Środy 15:00-17:00
Po prostu przyjdź!

Klub Seniora/rki „Gwiazdeczka”: spotkania o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.

Wtorki 16:00-18:00
Po prostu przyjdź!

Portugalski z Justyną: podstawy gramatyczne oraz konwersacje w języku portugalskim, zajęcia trwają od roku. Można dołączać.

Soboty 12:00-13:00

Zapisy: zapisy@cal.org.pl

Francuski z Justyną: podstawy języka francuskiego. Zajęcia trwają od roku. Można dołączać. Wtorki  17:00-18:00 Zapisy: zapisy@cal.org.pl

Angielski dla Seniorów/ek: prowadzone przez wolontariuszkę Julkę spotkania językowe dostosowane to tempa nauki osób w kwiecie wieku.

Soboty godz. 11:00-12:00

Zapisy: zapisy@cal.org.pl lub przez telefon : 22 118 17 68

Ping-pong: sąsiedzkie rozgrywki w ping-ponga dla wszystkich zainteresowanych.

Poniedziałki 18:00-20:00, piątki 14:00-16:00
Po prostu przyjdź!

 

RODZINA

Spotkania mam z dziećmi – grafik działań w trakcie ustalania. Rodzice i dzieci mają do dyspozycji w pełni wyposażoną salę Montessori oraz salę zabaw. Sami ją sprzątają i dbają o nią. Do grupy można dołączyć.

Zachęcamy do współpracy w osoby i organizacje, które mają pomysł na działania w Sali Montessori (paca40@cal.org.pl)

 

ZDROWIE |  CIAŁO |  PSYCHE | RELACJE | KOMUNIKACJA | ŚWIADOME WYBORY KONSUMENCKIE

Elastyczny kręgosłup, rozluźnione ciało-joga dla każdego: Zapraszamy na cykliczne lekcje jogi kundalini, podczas których rozciągniemy i rozluźnimy ciało oraz wzmocnimy kręgosłup.

Wtorki 18:30-20:00

Zapisy: zapisy@cal.org.pl

Taniec Żywiołów z Jogą Kundalini: relaksacyjne spotkania dla każdego/ej z elementami medytacji i tańca skupionego wokół 4 żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi.

Środy 18:00 – 20:00.

Zapisy: zapisy@cal.org.pl

Tai-chi: ćwiczenia będące doskonałym narzędziem poprawy zdrowia, relaksacji ciała i umysłu. Na zajęcia można przyjść bez zapisów.
Środy 18:00-19:00; Soboty 14:30-16:00
Po prostu przyjdź!

Wymiennik Grochowski: w każdą ostatnią sobotę miesiąca wymiana ubrań/rzeczy w duchu lesswaste. Bliska jest nam idea niemarnowania, dawania drugiego życia rzeczom, stwarzania obiegu zamkniętego. Ważne są  dla nas świadome wybory konsumenckie i zaszczepianie eko filozofii w środowisku lokalnym. Więcej informacji TU


TWÓRCZOŚĆ | KREATYWNOŚĆ 

Rękodzieło – koralikowanie: kreatywne wtorki to spotkania z robienia pięknej biżuterii z koralików. Na pierwszych zajęciach Uczestniczki otrzymują pakiet podstawowych koralików. Na kolejne zajęcia należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
Wtorki 17:30-20:00
Po prostu przyjdź!

Decoupage: zajęcia, na których można poznać i wypróbować różne techniki zdobnicze. Na zajęcia proszę przynieść własny pędzelek i przedmiot do ozdabiania!
Soboty, co 2 tygodnie, godz. 11:00-13:00
Obowiązują zapisy pod adresem : zapisy@cal.org.pl lub przez telefon : 22 126 26 18

Wiklina papierowa: Soboty, co 2 tygodnie, godz. 11:00-13:00. Obowiązują zapisy pod adresem : zapisy@cal.org.pl lub przez telefon : 22 126 26 18

Scena na Paca „Teatralni”: grupa miłośników/czek-amatorów/ek teatru. Więcej informacji na STRONIE
Wtorki 18:00-20:00

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ | AKTYWIZACJA SPOŁECZNA |

Przestrzeń coworkingowa – Pracujesz w organizacji pozarządowej, jesteś freelancerem i potrzebujesz czasem „wyjść do pracy”? Zapraszamy do 'stref relaksu’ w przestrzeniach wspólnych gdzie możesz popracować na swoim laptopie. Udostępniamy nieodpłatnie wi-fi. Aby umilić sobie czas, skorzystaj z kuchni społecznościowej, w której możesz podgrzać sobie posiłek, napić się kawy czy herbaty. Zasady współpracy ustalimy na spotkaniu, na które Cię zapraszamy. Skontaktuj się z nami: paca40@cal.org.pl, 22 126 26 18