BOOK CLUB Kobiet MOCY

W nowym sezonie sobotnich spotkań Kobiet Mocy na Paca 40 chciałybyśmy zaproponować Kobietom LGBT cykliczne spotkania w ramach Book Clubu – dyskusyjnego klubu książki.

Idea tych spotkań jest prosta – na około miesiąc przed spotkaniem ogłaszamy, jaką książkę wspólnie czytamy, aby podczas spotkania wymienić się swoimi refleksjami na temat tejże książki jak i problemów w niej poruszonych. „Na mieście” sporo jest takich dyskusyjnych klubów książek, po co więc kolejny? Nasz Book Club tworzony jest przez kobiety LGBT dla kobiet LGBT. Dyskusje o książce będą często punktem wyjścia do rozmów o naszym życiu (pamiętając jednak, że to fabuła książki jest tematem przewodnim). Książki będziemy wybierać demokratycznie podczas naszych spotkań. Z doświadczenia wiemy, że spotkania w tym gronie to gwarancja przyjaznej atmosfery, twórczej wymiany myśli oraz okazja do poszerzenia grona znajomych. A nade wszystko Book Club będzie idealną motywacją do regularnego czytania i wzajemnej inspiracji czytelniczej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 13.10.2018 w godz. 15.30-17.30. Pierwszą książką, którą chcemy Wam zaproponować, jest reportaż „Lud. Z grenlandzkiej wyspy.” Ilony Wiśniewskiej. Book Club prowadzi: Aleksandra Szwarc.

Prosimy o zgłaszanie swojej chęci udziału w Book Clubie na maila: sierra_leone3@wp.pl