Sztuka Porusza – pokaz filmu „Między nami jest dobrze” oraz dyskusja

Zapraszamy Państwa serdecznie na pierwsze spotkanie z cyklu „Sztuka porusza”. Spotkanie odbędzie się w dniu 21.08 I będzie niezwykłą okazją do dyskusji nad problemami dotyczącymi współczesnego świata oraz skonfrontowania swoich przemyśleń ze zdaniem osób o odmiennych poglądach. Bardzo zależy nam na różnorodności i otwartości, zapraszamy osoby starsze, młodsze, blondynki i szatynów, młode mamy i dojrzałych tatusiów. Chcemy poznać Państwa zdanie, chcemy skłonić do refleksji i pokazać, że inne nie oznacza gorsze. Na szczególną uwagę zasługują goście zza naszej wschodniej granicy którzy będą bardzo mile widziani podczas naszego wspólnego spotkania. Mamy nadzieję, że w trakcie tego krótkiego cyklu dowiemy się czegoś o sobie jak i o naszych najbliższych sąsiadach.

Pomoże nam w tym film pt. „Między nami dobrze jest” w reżyserii Grzegorza Jarzyna na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej. Uważamy, że to właśnie sztuka jest najlepszym pretekstem do rozpoczęcia dyskusji.

Wybór pada tutaj nieprzypadkowo, na dzieło pierwotnie będące sztuką wystawianą na deskach teatru TR w Warszawie. Czy reżyserowi udaje się przenieść sztukę teatralną z desek na taśmę? Czy taka forma nie jest zbyt wymyślna i udziwniona ale w końcu rodzi nam się pytanie o to czy sztuka pokazana w filmie nie straciła swojej wyjątkowości? Jeżeli są państwo zaintrygowani, i chcą doświadczyć nietuzinkowej formy, poruszającej ważne problemy, opatrzonej merytoryczną dyskusją zapraszamy w najbliższy poniedziałek o godzinie (17) i sprawmy aby między nami było w końcu dobrze.