Odbicia Grochowa// 44 Odbicia Warszawy- wystawa fotograficzna- ZMIANA TERMINU I MIEJSCA

Bardzo przepraszamy, ale z przyczyn niezależnych od nas WYSTAWA FOTOGRAFICZNO-POETYCKA Odbicia Grochowa // 44 Odbicia Warszawy, będąca efektem publikacji książek Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha, NIE ODBĘDZIE SIĘ W MIEJSCU AKCJI PACA. Zostaliśmy poinformowani o odgórnej decyzji dotyczącej zmiany miejsca i terminu wydarzenia, odbędzie się ono 29 lipca w Centrum Promocji Kultury.

 

—————–

Poeta Darek Foks, nazwał ten projekt „artystycznym dokumentem”. Zdaniem autorów prac, to bardzo trafna interpretacja ich zamysłu. W centrum uwagi jest miasto Warszawa z całym swoim kulturowym dziedzictwem. W skali makro jest europejską metropolią, zaś w skali mikro, to Grochów – gdzie mieszkają autorzy projektu – Mich od lat sześćdziesięciu, Łęczuk od pięciu (i nie chce przestać).

Najważniejszy jest wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz. Migawka aparatu Krzysztofa Micha w charakterystyczny sposób zamyka w kadrach odbicia budynków, miejsc, ludzi i sytuacji. Pozwala przenikać się wzajemnie nie tylko obrazom, ale i historiom, które opowiada poeta Paweł Łęczuk.

Wydawcą książki Odbicia Grochowa jest Centrum Promocji Kultury.

Wydawcą książki 44 Odbicia Warszawy jest Stowarzyszenie Salon Literacki. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Śródmieście. Książka została wyróżniona nominacją do nagrody literackiej Lubuskie Wawrzyny.

Paweł Łęczuk – poeta i animator kultury z żyłką reportera. Zorganizował setki imprez literackich w Warszawie, współredagował kilka kulturalnych pism. Dobry obserwator i słuchacz. Najczęściej pisze o ludziach i miejscach, bo w tym widzi największy sens swojego istnienia w literaturze.

Krzysztof Mich – fotografik, dziennikarz, poeta. Wychował się na praskich podwórkach. Pracował w Expressie Wieczornym, Maximie, Super Expressie, Tygodniku Kryminalnym, Gentlemanie, Łączniku Mazowieckim. Jako reporter i komentator współpracował z Inforadiem (obecnie TOK FM) oraz Telewizją Polską (Patrol Kryminalny, Kronika Kryminalna).