Pierwszy Wymiennik w nowym roku – zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy na Wymiennik Grochowski, czyli akcję sąsiedzkiej wymiany rzeczy bez użycia pieniędzy. Zbieramy się o 10:30 i wspólnie przygotowujemy stanowiska Wymiennikowe. Zachęcamy do zaangażowanie się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia!
W związku z trwającymi feriami do udziału w Wymienniku zapraszamy również młodzież i dzieci!

Wymiennik w pięciu krokach, czyli jak to działa?
1. Wybierasz rzeczy, którymi chcesz się wymienić
Mogą to być ubrania, buty, książki, płyty CD, bibeloty, jedzenie domowej roboty. Prosimy, aby rzeczy, które przynosisz były w stanie, który pozwala na ich użytkowanie.

2. Przychodzisz na nasze wydarzenie

3. Animator/ animatorka Wymiennika weryfikuje stan Twoich rzeczy. Za każdą rzecz (w stanie, który pozwala na jej użytkowanie) dostajesz kupon.
Prosimy o przyniesienie maksymalnie 20 rzeczy. Za każdą rzecz, niezależnie od wartości, wielkości i innych cech dostajesz jeden kupon.

4. Wymieniasz kupony na przedmioty
Oglądasz rzeczy przyniesione przez inne osoby i wybierasz tą, którą chcesz zabrać ze sobą do domu. Każdą rzecz możesz mieć za jeden kupon – niezależnie od wartości, wielkości i innych cech

5. Pozostałe kupony
Nie znalazłeś_aś aż tyle ciekawych rzeczy, żeby wymienić wszystkie swoje kupony? Nie ma problemu, podczas kolejnego Wymiennika będą ważne i będziesz mógł_ła wymienić je na co chcesz (kupony z danego Wymiennika „przechodzą” tylko na następny miesiąc, po upływie tego czasu kupony będą anulowane).

Wymiennik będzie odbywał się w godzinach 10:30-14:30 w Miejscu Akcji Paca 40. Zapraszamy wszystkich sąsiadów i sąsiadki, ale bardzo przydatne nam będzie oszacowanie liczby osób i rzeczy, które zmieści nasza przestrzeń, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację pod mailem zapisy@cal.org.pl (tytuł maila: Wymiennik, w treści maila: Twoje imię i nazwisko).

Na Wymiennik zapraszamy w każdą drugą sobotę miesiąca!

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!
Podczas najbliższego Wymiennika będzie można wykorzystać 5 kuponów z 2018 roku. Po 9 lutym wszystkie kupony z poprzedniego roku tracą ważność.

Wymiennik to dla nas okazja do praktykowania idei zero waste (brak marnowania lub zero śmieci). Tu można poczytać więcej: http://zero-waste.pl/czym-jest-zero-waste/