Dziś zadbam o siebie- warsztat dla wolontariuszy/ek pomagającym osobom z Ukrainy

Wolontariuszko, wolontariuszu,
Pomagając osobom uciekającym przed wojną, które doświadczają zespołu stresu pourazowego ty również możesz doświadczać trudności, złości, smutku, strachu, uczucia przytłoczenia, bezradności i wyczerpania.
Dlatego jeśli zauważasz u siebie potrzebę zadbania o siebie, potrzebę by na chwilę zatrzymać się przy sobie, by wyregulować emocje i złapać oddech, by przez chwilę nie dawać, a otrzymać wsparcie i zrozumienie, to zapraszam cię na warsztat terapeutyczny dla wolontariuszy 🌼Dziś zadbam o siebie🌼
Zapraszam cię do zajrzenia w głąb siebie, do zaopiekowania się sobą poprzez kontakt ze swoim ciałem, emocjami, myślami.
W trakcie tych kilku godzin będziesz miała / miał okazję przyjrzeć się:
🌼co aktualnie jest we mnie,
🌼czy jest coś, co chcę w sobie wzmocnić,
🌼czy jest coś, czego mi brakuje i chcę temu zrobić miejsce,
🌼czy jest coś, po co chcę sięgnąć,
🌼czy aktualnie jestem w sile i działaniu czy też w zmęczeniu i słabości.
A to wszystko bez przymusu, oczekiwań, siłowania się, za to w akceptacji siebie.
Przez ruch, oddech, obraz, słowo oraz doświadczanie siebie w kontakcie z innymi uczestnikami.
—————————————————
Warsztat skierowany jest do wolontariuszy, do osób pomagającym Uchodźcom z Ukrainy.
Podczas warsztatu zostaną wykorzystane narzędzia z obszaru arteterapii oraz pracy z ciałem: ruch/taniec (metoda Living Dance Form, elementy choreoterapii), relaksacja, rysunek, rozmowa.
—————————————————
✨PROWADZĄCA – Monika Piasecka (MOcRelacji Monika Piasecka)
arteterapeutka, trenerka, w trakcie nauki w Szkole Psychoterapii Gestalt.
Ukończyła Dwuletnie Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego – Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, dwustopniowe szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), szkolenia: „TSR w obliczu lęku”, „Interwencja Kryzysowa w TSR”; kurs trenerski metody „Living Dance Form” oraz liczne szkolenia z terapii tańcem i ruchem. Pracuje z osobami, które potrzebują wsparcia w procesie zmiany lub też poszukują zmiany w swoim życiu, które chcą poszerzyć świadomość siebie, przyjrzeć się swoim emocjom i potrzebom, które doświadczają trudności w relacjach, wypalenia zawodowego lub też znalazły się w momencie kryzysu. W swojej pracy kieruje się akceptacją, uwagą na zasoby, potencjał, emocje, uznaniem, że to relacja leczy, a zmiana następuje wtedy kiedy akceptujemy to kim jesteśmy.
CO WARTO ZABRAĆ:
Wygodny strój niekrępujący ruchów. Dobrze zabrać ze sobą cieplejszą bluzę, którą będziesz mogła/mógł ściągnąć podczas ruchu i założyć w momentach wyciszenia. Koc, coś do picia.
METODY PRACY
✨Arteterapia:
Czyli terapia przez sztukę. W procesie arteterapeutycznym klient staje się twórcą, by w ten sposób wyrazić i zrozumieć siebie, swoje emocje i stany, by nabrać nowej perspektywy. W arteterapii podstawowym założeniem jest to, że proces twórczy służący autoekspresji pomaga rozwiązywać trudności i konflikty, rozwijać umiejętności interpersonalne, zrozumieć własne zachowanie, redukować stres, podnosić samoocenę i samoświadomość oraz osiągać wgląd w siebie.
✨Living Dance Form:
To metoda pracy z ciałem, gdzie ruch ciała odbywa się z uwagą. Uczestnicy ruszają się sami lub w parach czy grupach. Wspólnie szukają w sobie naturalnej miękkości, elastyczności, siły, energii, uczą się otwierać na to, co nowe, być „tu i teraz”. Prowadzący, podąża się za nastrojami i potrzebami uczestników, nie jest nauczycielem, ale przewodnikiem. Ta forma ruchu jest aktywizacją dla ciała, a także dla umysłu i emocji. To podróż przez własne ciało, jego energię i aktualny jego stan.
🌼Termin: sobota 2/04/22 g. 13-16
🌼Gdzie: Miejsce Akcji Paca
🌼Zapisy: 22 126 26 18
zapisy@cal.org.pl
✨Limit miejsc: 10
Na warsztacie obowiązują Regulamin i zasady bezpieczeństwa MAP.